Телевизионното състезание “Минута е много” Водещият Вицове

Телевизионното състезание “Минута е много” Водещият Вицове

човечето от минута е много

След промените от 1989 г., в условията на финансова стагнация, предаването се снима дневно време по различни дискотеки, те отварят за своята публика нощем. В един неделен ден, обаче, пазачът, който трябва да отвори дискотеката, не идма. Екипът реагира сравнително бързо – снимките се осъществяват в едно от фоайетата на Министерството на културата. Няма как толкова интересни въпроси да не накарат зрителят да поиска да обогати общата си култура още повече.

Проф. Дечева: Гласувайте с преференция, във всяка листа има почтени хора

За да те улесним, в нашия сайт ще откриеш линкове, с които можеш да се включиш в настихващото забавление и разнообразието от игри. Един от първенците на шоуто е Димо Падалски. Той печели викторината от въпроси цели 17 пъти.

Победители в играта

Напред продължава само победителят от предишното състезание. Топката в корема е поолекнала, но още си е там. Първата едвам отговори на един–два въпроса. Движа се в добро темпо, но не успявам да отговоря на един въпрос и не удвоявам резултата си.

Монтажът се осъществява с мощностите на СЦ Компютър Ю Ви Ти АД. Аудиторията се разширява и с българите, живеещи в чужбина, след като  „Минута е много” започва да се излъчва и по сателитния канал „България” на БНТ. Това са трудни за телевизията години – няма средства, предаването се издържа от спонсори, често реализацията виси на косъм, снима се без наем по дискотеки, наградите са символични. Без финансовата подкрепа на спомоществователи (телевизията не предвижда никакъв бюджет) предаването няма как да съществува.

Тогава на Петър Вучков асистираше https://palmsbet-bulgaria.com/ Румяна Тонева. Художникът Методи Занов, подпомаган от неговия асистент Юлиан Сухаченски (който остава в екипа на предаването до последното му излъчване) създава декора. Музикалният оформител Петър Лъджев предлага „Време” на „Пинк Флойд” за сигнал на състезанието. Димитър Герджиков, Лили Атанасова, Румяна Гунинска дълги години са в музикалния екип.

ГОДИНИ ОТ ПЪРВОТО ИЗЛЪЧВАНЕ НА „МИНУТА Е МНОГО”

човечето от минута е много

За близо две десетилетия стотици състезатели отговарят на хиляди въпроси. Няколко десетки са трикратните победители, пътували с паспорта на „Минута е много” в чужбина. Неизброими са писмата и телефонните обаждания на зрителите – верни приятели и почитатели на предаването, които със своите загадки, препоръки и благопожелания непосредствено участват в неговото създаване. Няколко поколения израстват с въпросите на състезанието.

Тяхната екранна изява е силно подкрепена зад кадър от ентусиазиран  професионален колектив. За интересните въпроси и точните отговори, които са гръбнакът на предаването, се грижат Михаил Висонов, Нина Бенева и Емилия Скарлатова –  дългогодишни телевизионни редактори със собствена творческа биография. През техните зорки очи минават и многобройните писма на зрителите. През далечната 1980 г., когато предаването стартира, на режисьорския пулт самоотвержено работи Добри Тодоров.

  • В началото организационно помага и юристът Александър Иванов – бивш член на НСРТ, който прави несполучлив опит да присвои „Минута е много” ООД, произвеждаща предаването.
  • Прецизните Татяна Матеева и Спаска Христова бдят финансовата и стопанска част на предаването да са изправни.
  • Програмният наблюдател не подписва паспорта на предаването, защото се дразнел от прическата на Васил Найденов, изпълняващ песента си „Няма време”и предлага това тематично и жизнено изпълнение да отпадне.
  • Повече от трийсет години то е любима телевизионна игра на няколко поколения българи.
  • В тази ситуация “Минута е много” получава Наградата за най-добро телевизионно състезание на Българската национална телевизия за 1994 г.

Минута е много онлайн игра

То, не че нормалните там са в изобилие. „Да сте живи, да сте здрави, да сте все така умни и никога да не ви се налага да защитавате предаването си”.16. „Пожелавам му още 25 години и никога да не става комерсиално. Всеки един, който има семейство и гледа дете в България, трябва да внимава в това”. „Искам да пожелая на предаването много публика.

За душата на една книга: „Ловецът на пеперуди“ на Костадин Костадинов…

Междувременно, на публиката се дава шансът да отговори на въпросите, на които участниците не са могли, за което получават награди — книги. А точно през същата година изследване на медийната агенция “Пиеро 97” сочи, че състезанието е на второ място след “По света и у нас” сред най-гледаните предавания на БНТ. Друго проучване – на социологическата агенция МБМД, показва най-харесваните предавания на телевизията в цялата ѝ 50-годишна история и “Минута е много” е на трето място след “Всяка неделя” и “Панорама”. Ето, това е магията на „Минута е много”.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *